مراسم بزرگداشت قربانيان خيزش ديماه و هواپیمای اوکرائینی در هلند : اصلاح طلب ، اصولگرا – دیگه تمومه ماجرا!

روز شنبه، هجده دیماه ۱۴۰۰، هشتم ژانویه ۲۰۱۲، بمناسبت دومین سالگرد ساقط کردن هواپیمای اوکرائینی توسط جانیان حکومت اسلامی و بزرگداشت یاد و خاطره قربانيان ” پرواز شماره ۷۵۲” و همچنين گراميداشت یاد قربانيان قیام دیماه ۱۳۹۸ و به یاد دستگیر شدگانی که هنوز هم در بند دژخیمان اسلامی گرفتارند، مراسم بزرگداشتی در میدان دام آمستردام(هلند)، از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۵:۰۰ برگزار گردید.


این تجمع اعتراضی بدعوت و توسط احزاب، سازمانها، نهادها و منفردین چپ، دمکرات و ترقیخواه مخالف جمهوری اسلامی در هوای سرد و بارانی برگزار گردید. علیرغم هوای نامساعد، گرمای همدلی و همکاری این جمع متنوع و مصمم، حمایت آنها از مبارزات مردم داخل کشور و خانواده های جانباختگان و رساندن فریاد حق طلبی و دادخواهی این خانواده ها به گوش مردم آزاده، جریانات مترقی و دولتهای اروپایی نشان میداد.
در ابتدا، مجری برنامه از حاضرین دعوت بعمل آورد که هر کدام بیاد جانباختگان شمعی روشن کنند و همزمان متنی را همصدا با هم بخوانند.
در طول برنامه شعارهایی به زبانهای فارسی، هلندی و انگلیسی توسط شرکت کنندگان سر داده شد که برخی از شعار ها چنین بود :
موشک بسوی انسان – لکه ننگ نظام
جمهوری اسلامی سرنگون سرنگون
حکومت ضد زن سرنگون سرنگون
دیکتاتور حیاکن مملکت را رها کن
زندانی سیاسی آزاد باید گردد
معیشت زندگی حق مسلم ماست
آزادی آسایش حق مسلم ماست
و بلاخره شعاری که لرزه بر اندام حکومتیان انداخته بود ، شعار ماندگاری که نقطه عطفی در مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران است : اصلاح طلب – اصولگرا – دیگه تمومه ماجرا.
اسفندیار – هلند
یازدهم ژانویه ۲۰۲۲